Paulina „Brzózka” Brzozowska

Paulina „Brzózka” Brzozowska – Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, studentka Wokalistyki Jazzowej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Joanny Zagdańskiej, absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy ul. Bednarskiej. Śpiewała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Marylą Rodowicz, Marysią Sadowską, Januszem Szromem, zespołem Dżem, Krzysztofem Herdzinem, Mietkiem Szcześniakiem, Stanem Borysem, Tomkiem Kamińskim, orkiestrą Zbigniewa Górnego. Wzięła udział w nagraniu płyty Wojtka Gęsickiego „Wyszukana Prostota”, uczestniczyła wielokrotnie w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Andrzeja Głowackiego czy Grażynę Łobaszewską. Obecnie współpracuje z Tomkiem Kamińskim oraz Stanem Borysem, współtworząc ich chórek. Jest laureatką wielu polskich festiwali i konkursów piosenki oraz programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”, w których nagrodę wyśpiewała sobie śpiewając piosenkę zespołu Dżem.
Brzózka – Wokalistka, autorka tekstów i muzyki do utworów na swojej debiutanckiej płycie. Pod wpływem wielu inspiracji i ludzi, których spotkała w swoim 25 letnim życiu;), wraz z grupą przyjaciół, znakomitych muzyków, stworzyli materiał z melodyjnymi, ale nieoczywistymi piosenkami. Płyta, która ukazać się ma w roku 2015, pełna jest emocji i przewrotnych tekstów. We wrześniu ukazał się pierwszy singiel Brzózki, wraz z teledyskiem, do piosenki “Kiedy byłam mała”.

Oficjalna strona Facobook
Zespół Brzózka
Artur Lipiński – drums
Bogusz Wekka – congas, percussion
Maciej Matysiak – bass
Adam Lemańczyk – piano
Kacper Stolarczyk – guitar

Banita

Tego gościa można usłyszeć w każdy wtorek, czwartek o 7pm(UK). Marcin prowadzi programy takie jak : Lista Time4Dance oraz Lista HitMaxx(wraz z Pineską), na antenie BanitaMaxx.

Loading...