Tragedia w Hemel Hempstead

W ubiegły poniedziałek miejscowością Hemel Hempstead wstrząsnęła informacja, że 25-letni mężczyzna podczas włamania zamordował 37-letnią Brytyjkę i próbował porwać jej dzieci. Dziś o tej sprawie wiadomo już więcej. Napastnikiem okazał się być mieszkający w sąsiedztwie Polak. Wtargnął do domu Brytyjczyków pod nieobecność męża, który był w pracy. Zarzut zabójstwa postawiono Marcinowi Porczyńskiemu, zatrzymanemu w pobliżu miejsca zbrodni.

Do opisywanych wydarzeń doszło w miejscowości Hemel Hempstead na terenie hrabstwa Hertfordshire. Najpierw zgłoszono, że w okolicy Dunlin Road widziano podejrzanie zachowującą się osobę. Pod wskazany adres wysłano policyjny patrol, który odnalazł mężczyznę pasującego do rysopisu.

Funkcjonariusze spisali dane osobowe zatrzymanego, po czym udali się do kolejnego wezwania. Około godzinę później ponownie zostali wezwani w tę samą okolicę, gdzie widziano mężczyznę. Tym razem w zgłoszeniu była mowa o włamaniu do prywatnej nieruchomości. Na miejscu dokonano makabrycznego odkrycia.

W trzypiętrowym domu przy Dunlin Road w Hemel Hempstead odnaleziono ciało zamordowanej Nicole Cross. Kobiecie zadano kilka ciosów nożem. Była godzina 23.30 gdy w ogrodzie posesji zatrzymano mężczyznę, który miał przy sobie dwójkę dzieci, 6-letniego chłopca i 3-letnią dziewczynkę.

Policjanci zdołali opanować sytuację bez konieczności użycia broni. Mężczyzna poddał się, nie wyrządzając krzywdy dzieciom. Okazało się, że zatrzymanym jest spisywany wcześniej 25-latek. Przewieziono go na komisariat, gdzie po przesłuchaniach postawiono mu zarzut morderstwa.

Pochodzący z Kielc Marcin Porczyński, który jak się okazuje od maja tego roku mieszkał w okolicy, usłyszał również zarzut włamania i próby uprowadzenia dwójki dzieci. Po 48 godzinach od zatrzymania zostanie w dniu dzisiejszym doprowadzony przed Hatfield Magistrates Court., gdzie prokuratorskie zarzuty zostaną zamienione na oskarżenie.

Nicola Cross została zamordowana podczas gdy jej dzieci spały. Jej mąż Dan Cross, technik IT, był wtedy w pracy. Rodzina zamordowanej jest wstrząśnięta zbrodnią. Ich uwaga skupia się obecnie na zapewnieniu opieki nad dziećmi, które w wyniku napadu szaleńca straciły matkę.

Kobieta słysząc, iż ktoś jest w jej domu zadzwoniła do męża. Była pełna obaw o swoje bezpieczeństwo i dwójki dzieci pozostających pod jej opieką. Dan Cross był na lini gdy po domu poruszał się włamywacz. Miał podobno usłyszać przez telefon to co wydarzyło się podczas jego nieobecności.

Co takiego popchnęło 25-letniego Polaka do zabójstwa 37-letniej Brytyjki? Jak dotąd nie ujawniono motywu działania podejrzanego. Nicola Cross zajmowała się sprzedażą okolicznościowych kartek z pozdrowieniami. Swoją firmę prowadziła w domu pełniąc równolegle opiekę nad dziećmi.

Przy okazji tej sprawy aresztowana również 19-letniego mężczyznę o personaliach Robert Dziel. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego o pomoc przy włamaniu został on wypuszczony za kaucją z nakazem stawienia się przed sądem w dniu 24 września. Obu mężczyzn łączy ponadto fakt, iż Dziel podnajmuje pokój w domu wynajetym przez Porczyńskiego.

Marcin Porczyński, zamieszkały przy Claymore Avenue w Hemel Hempstead, pracował w jednym z lokalnych magazynów. Jego sublokator Robert Dziel stwierdził w rozmowie z policją, że “martwił się o znajomego, bo ten miał się zachowywać tak jakby potrzebował pomocy. Nikt jednak nie sądził, że jest zdolny kogokolwiek zabić”.

Źródło : http://naszestrony.co.uk

Banita

Tego gościa można usłyszeć w każdy wtorek, czwartek o 19.30(UK). Marcin prowadzi programy takie jak : Lista Time4Dance oraz Lista HitMaxx(wraz z Pineską), na antenie BanitaMaxx.

Loading...