VLC media playerWinampWindows Media PlayerAndroidiTunes

Jakie są zalety jedzenia jabłek?

Zachwycamy się potężną mocą egzotycznych owoców, ale czy ktoś z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwykłe jabłko ma tak dużo właściwości zdrowotnych, że z powodzeniem może kandydować do tytułu „super owocu”? Są doskonałym źródłem witaminy C, witamin z grupy B , błonnika, wapnia, potasu i fosforu. Jabłka są bogatym źródłem antyoksydantów, dzięki czemu chronią komórki przed wolnymi rodnikami, zabiegają rozwojowi raka, hamują wzrost guzów nowotworowych i wspomagają walkę z komórkami rakowymi. Jabłka są szczególnie skuteczne w profilaktyce raka okrężnicy, piersi, wątroby i płuc.
Jabłka chronią układ krążenia przed wolnymi rodnikami prowadzącymi do różnego rodzaju chorób serca. Pektyna obecna w jabłkach zmniejsza poziom złego cholesterolu i zapobiega jego odkładaniu się w żyłach. Jabłka zmniejszają również ryzyko wystąpienia cukrzycy.
Spożywając jabłka odczuwamy sytość, co zapobiega przejadaniu się.
Jabłka są również źródłem dobrej jakości wapnia, który jest najważniejszym składnikiem niezbędnym dla zdrowych kości. Zawarte w jabłkach antyoksydanty zwiększają gęstość kości, a znajdujący się w nich bor wzmacnia kości i zapobiega urazom. W jabłkach obecny jest jeszcze jeden składnik – flawonoid o nazwie florydzyna. Zmniejsza on ryzyko osteoporozy, szczególnie u kobiet po menopauzie.
Owoce te są również doskonałym źródłem witaminy C, która poprawia odporność i wspomaga zdrowie płuc. Jedzenie jabłka po każdym posiłku usuwa z zębów żółty osad. Ich lekko kwasowy odczyn wybiela i oczyszcza zęby. Po zjedzeniu jabłka zawsze przepłucz usta wodą. Cukier i kwas zawarte w tych owocach mogą niekorzystnie działać na szkliwo.

Najłatwiejszy sposób na oczyszczenie wątroby? Dwudniowy detoks jabłkowy. Pektyna zawarta w jabłkach ma bardzo silne właściwości oczyszczające z toksyn. Pomaga pozbyć się szkodliwych metali, nadmiaru cholesterolu i innych toksyn odkładających się w organizmie. Przez dwa dni jedz wyłącznie jabłka, a twoja wątroba będzie jak nowa. Bóle głowy, wzdęcia, alergia, niestrawność, czy kłopoty ze snem – wszystkie te przypadłości mogą być objawem zatrucia wątroby.
Zarówno świeże jabłka, jak i sok jabłkowy opóźniają związaną z wiekiem demencję. Osoby, które codziennie jedzą jedno jabłko, mają mniej złego cholesterolu (LDL), a więcej dobrego (HDL), niż te, które w ogóle nie jedzą tych owoców.

Pozdrawiam
ALA

zhn
Fajne czy Kiepskie?

Robert Nowicki

Dzięki Robertowi możecie czytać najnowsze informacje sportowe na stronie Banita Maxx. Robert jednocześnie przygotowuje serwis sportowy dla naszej stacji który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30am czasu UK ( 8.30 w Polsce). Robert też redaguje własną kolumnę pod tytułem ,, Robert z Pazurem,,. a co by tego było mało Robert jest za mikrofonem w każdy wtorek ( patrz dział ramówka i szukaj audycji Pazura).

Leave a Reply

Loading...