VLC media playerWinampWindows Media PlayerAndroidiTunes

Dzień Pozytywnego Myślenia

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Co ciekawe, potwierdzają to badania naukowców – optymiści są od 5 do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwór. Jedną z przyczyn może być fakt, że optymiści zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści. Usposobienie wobec rzeczywistości jest w dużej mierze rzeczą wyuczoną – często nieświadomie. Oznacza to więc, że ciężką pracą można w dorosłym życiu świadomie zmieniać swoje nastawienie do świata. Drugi dzień lutego jest zatem doskonałą okazją do tego, by szklanka była zawsze w połowie pełna.

HOROSKOP

Bardzo ważna dla człowieka urodzonego w dniu 2 lutego jest opinia, jaką posiada wśród ludzi ze swojego otoczenia i podejmuje wiele starań, by była ona jak najlepsza. Przede wszystkim stara się przypodobać ludziom postawionym wyżej od siebie, odnosząc się do nich z wielkim szacunkiem i estymą.
Bardzo lubi współdziałać z innymi ludźmi i trzeba przyznać, że dobrze mu to wychodzi i działając wespół z kimś odnosi znacznie lepsze rezultaty niż wtedy, gdy działa w pojedynkę. Wykazuje wiele uzdolnień, które rozchodzą się w różnych kierunkach.

,,Niespodziewanie okaże się, że wszystko zaczyna układać się bardzo dobrze. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Twój świat nabierze radosnych barw,,

zhn
Fajne czy Kiepskie?

Robert Nowicki

Dzięki Robertowi możecie czytać najnowsze informacje sportowe na stronie Banita Maxx. Robert jednocześnie przygotowuje serwis sportowy dla naszej stacji który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30am czasu UK ( 8.30 w Polsce). Robert też redaguje własną kolumnę pod tytułem ,, Robert z Pazurem,,. a co by tego było mało Robert jest za mikrofonem w każdy wtorek ( patrz dział ramówka i szukaj audycji Pazura).

Leave a Reply

Loading...