VLC media playerWinampWindows Media PlayerAndroidiTunes

Sałatka grecka

Jak ma być zdrowo i dietetycznie to nie ma jak sałatka. Dziś polecimy Wam sałatkę grecką. Można ją znaleźć nawet w wielkich fast-foodach! Jest dietetyczna i bardzo zdrowa – zatem warto stosować ją choćby jako element diety odchudzającej.

Sałatka grecka – przepis

Składniki:

pomidory
ogórki (średniej wielkości)
zielona papryka
czerwona cebula
kapary
ser feta
czarne oliwki
oregano
oliwa z oliwek

Przygotowanie:

Wszystkie wymienione składniki należy pokroić w dość grube kawałki. A zatem kroimy pomidory oraz ogórki (średniej wielkości), a następnie w plastry zieloną paprykę oraz czerwoną cebulę. Można (ale nie trzeba) dodać również kapary oraz anchois. W kostkę kroimy również ser feta. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i dodajemy garść czarnych oliwek. Całość posypujemy łyżeczką suszonego oregano oraz podlewamy 6 łyżkami oliwy z oliwek i grecka sałatka gotowa!

Cóż możemy Wam powiedzieć… Palce lizać i życzymy smacznego!

zhn
Fajne czy Kiepskie?

Robert Nowicki

Dzięki Robertowi możecie czytać najnowsze informacje sportowe na stronie Banita Maxx. Robert jednocześnie przygotowuje serwis sportowy dla naszej stacji który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30am czasu UK ( 8.30 w Polsce). Robert też redaguje własną kolumnę pod tytułem ,, Robert z Pazurem,,. a co by tego było mało Robert jest za mikrofonem w każdy wtorek ( patrz dział ramówka i szukaj audycji Pazura).

Leave a Reply

Loading...