VLC media playerWinampWindows Media PlayerAndroidiTunes

19 osób zatruło się tlenkiem węgla. Życie uratował im 10-latek!

19 osób zatruło się tlenkiem węgla w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Wśród nich było siedmioro dzieci. Według straży pożarnej, przyczyną była niedrożna instalacja wentylacyjna podgrzewacza wody. Służby zaalarmował 10-letni chłopiec.

Około godz. 4 rano chłopiec zauważył, że z jego rodzicami dzieje się coś niedobrego – najprawdopodobniej stracili przytomność. Niezwłocznie zadzwonił po pogotowie ratunkowe.

– Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi. Mama leży w wannie. Tata leży w kuchni ranny – mówił chłopiec dyspozytorce pogotowia. W tle na nagraniu słuchać krzyki i płacz młodszych dzieci. Potem chłopiec podał adres i dodał, że oboje rodzice oddychają.

– Chłopiec zachował się po bohatersku, bo uratował życie wielu osobom. W domu przebywało sześć osób, dwoje dorosłych i czwórka małych dzieci. Po zgłoszeniu dystrybutor wysłał karetkę zespołu specjalistycznego. Powiadomił straż pożarną i nawiązał ponownie kontakt z chłopcem, instruując, co ma dalej robić. Żeby otworzył okno, wyprowadził dzieci na klatkę schodową. I żeby szarpał rodziców, żeby ich obudzić. To mały bohater – powiedziała Jadwiga Radziejewska, dyrektorka szpitala w Kłodzku.

Chłopiec razem z rodzeństwem przebywa na naszym oddziale pediatrycznym. Stan ogólny dzieci jest dobry, są nawadniane.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

zhn
Fajne czy Kiepskie?

Robert Nowicki

Dzięki Robertowi możecie czytać najnowsze informacje sportowe na stronie Banita Maxx. Robert jednocześnie przygotowuje serwis sportowy dla naszej stacji który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30am czasu UK ( 8.30 w Polsce). Robert też redaguje własną kolumnę pod tytułem ,, Robert z Pazurem,,. a co by tego było mało Robert jest za mikrofonem w każdy wtorek ( patrz dział ramówka i szukaj audycji Pazura).

Leave a Reply

Loading...