VLC media playerWinampWindows Media PlayerAndroidiTunes

Światowy Dzień Wścieklizny

Co roku 28 września odbywa się Światowy Dzień Wścieklizny (World Rabies Day – WRD) zapoczątkowany w 2007 r. z inicjatywy Global Alliance for Rabies Control (ARC) oraz Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na powagę choroby Światowy Dzień Wścieklizny, początkowo
obchodzony jedynie w USA i Wielkiej Brytanii, bardzo szybko stał się międzynarodową kampanią, a obecnie otrzymał poparcie ze strony praktycznie wszystkich państw Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Akcja ma na celu propagowanie wiedzy na temat wścieklizny, zapobieganie i eliminację choroby. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która jest współorganizatorem imprez towarzyszących, ma zamiar wskazać działania,jakich mogą podjąć się kraje rozwijające się, aby pomóc innym państwom, w których wścieklizna występuje powszechnie. Jest to uzasadnione działanie biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik śmiertelności m.in. w Indiach i Chinach.

Źródło: vetco.org

zhn
Fajne czy Kiepskie?

Robert Nowicki

Dzięki Robertowi możecie czytać najnowsze informacje sportowe na stronie Banita Maxx. Robert jednocześnie przygotowuje serwis sportowy dla naszej stacji który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30am czasu UK ( 8.30 w Polsce). Robert też redaguje własną kolumnę pod tytułem ,, Robert z Pazurem,,. a co by tego było mało Robert jest za mikrofonem w każdy wtorek ( patrz dział ramówka i szukaj audycji Pazura).

Leave a Reply

Loading...